Niezbędnik sportowca
 
    Działy Dyskusji
    Trening
    Doping
    Suplementacja
    Gadaniec
    Zdrowie
    Dieta
    Sztuki walki
    Sporty ogólnorozwojowe
    Aktualności
    Fitness
    Sprzęt kulturystyczny
    Foto kobiet
    Zdrowie
    Sporty ogólne
    Wellness
    Strongman
    Fotogaleria

   Najnowsze tematy na forum
» Bic i ..
» Biceps ..
» Dalsza suplementacja ..
» Dieta na do sprawdzenia..
» Efekty po DYMA BURN..
» Taaaki trening mase domatora..
» Kilka pytan ..
» Poprawiony trening oceny ..
» Cardio ..
» Jakie witaminy ..
» HIIT a masowy ..
» Dieta, 87kg ..
» Plan do specyficzne cele..
» Białko dla ? ..
» Skakanka ..
» Brak efektów siłowni ..
» Zapotrzebowanie kaloryczne ..
» Ciężar ..
» Bialko i ..
» UNS Loader Muscle Asylum..
   Statystki serwisu
   On-line (5 minut) jest 41 gości
   Pozostałe strony

Sklad polskiej ekipy na igrzyska

Ten artykuł ma tytuł Sklad polskiej ekipy na igrzyska, autorem jest - Dżosz, treść skrócona: W składzie ekipy znalazło się 191 sportowców.

Polskę reprezentować będzie 134 mężczyzn i 57 kobiet. Najliczniejsze będą ekipy lekkoatle...Najlepszym rozwi W składzie ekipy znalazło się 191 sportowców.

Polskę reprezentować będzie 134 mężczyzn i 57 kobiet. Najliczniejsze będą ekipy lekkoatletów - 43 osoby oraz kajakarzy i wioślarzy - po 23 sportowców. Do Aten pojedzie szósta pod względem liczebności ekipa w historii startów Polaków w letnich igrzyskach.

Skład olimpijskiej reprezentacji może zostać uzupełniony o nazwiska kilku sportowców walczących jeszcze o uzyskanie minimów uprawniających do startu w igrzyskach. Ostateczna, imienna lista polskich sportowców przesłana zostanie do Aten 20 lipca.

Przed ogłoszeniem składu kadry olimpijskiej odbyło się uroczyste uruchomienie portalu poświęconego igrzyskom olimpijskim. Powstał on ze wspólnej inicjatywy Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. Na stronach portalu www.olimpijski.pl znalazły się informacje historyczne, statystyczne oraz zatwierdzony we wtorek skład reprezentacji Polski na igrzyska w Atenach.

Zawodnicy i trenerzy:

Badminton
Łogosz Michał (SKB Suwałki) gra podwójna
Mateusiak Robert (SKB Suwałki) gra podwójna
Wacha Przemysław (LKS Technik Głubczyce) gra pojedyncza

trener Borek Ryszard

Boks
Rżany Andrzej (Gwardia Wrocław) waga 51 kg
Liczik Andrzej (Hetman Białystok) waga 54 kg
Kuziemski Aleksy (Hetman Białystok) waga 81 kg

trener Buczyński Ludwik

Gimnastyka artystyczna
Banasiak Justyna (MKS Kusy Szczecin) układ zbiorowy
Dąbkowska Martyna (SGA Gdynia) układ zbiorowy
Ławrynowicz Małgorzata (SGA Gdynia) układ zbiorowy
Mrozińska Anna (SGA Gdynia) układ zbiorowy
Wójcik Aleksandra (SGA Gdynia) układ zbiorowy
Zawistowska Aleksandra (SGA Gdynia) układ zbiorowy

trener Mrozińska Maria

Gimnastyka sportowa
Skowrońska Joanna (AZS-AWF Biała Podlaska) wielobój

trener Hradoukin Mikalai

Jeździectwo
Pasek Andrzej (LKS Dragon Nowielice) W.K.K.W.
Rajnert Kamil (LKS Hubertus Biały Bór) W.K.K.W.
Spisak Paweł (JKS Dako-Galant Skibno) W.K.K.W.

trener Rafalak Krzysztof
lekarz weterynarii Janusz Okoński
luzak Kamila Giec
luzak Suzanne Hughes
luzak Kalina Jakób

Judo
Żemła-Krajewska Anna (KJ Koka Jastrzębie) kat. 48 kg
Dadci Adriana (AZS-AWFiS Gdańsk) kat. 70 kg
Wiłkomirski Krzysztof (AZS UW Warszawa) kat. 73 kg
Krawczyk Robert (GKS Czarni Bytom) kat. 81 kg
Matyjaszek Przemysław (GKS Czarni Bytom) kat. 90 kg
Eitel Grzegorz (KS Gwardia Warszawa) kat. +100 kg

trener mężczyzn Błach Wiesław
trener kobiet Laskowski Radosław

Kajakarstwo górskie

Stanuch Agnieszka (AZS-AWF Kraków) K - 1
Wieczorek Mariusz (LKK Drzewica) C - 1
Supowicz Krzysztof (LKK Drzewica) C - 1
Pochwała Marcin (AZS-AWF Kraków) C - 2
Sarna Paweł (AZS-AWF Kraków) C - 2
Polaczyk Grzegorz (Pieniny Szczawnica) K - 1

trener Miązek Zbigniew

Kajakarstwo klasyczne

Białkowska-Michalak Aneta (Posnania Poznań) K-4 500 m
Czajczyńska Małgorzata (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 500 m
Sadalska Karolina (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 500 m
Skowroń Joanna (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 500 m
Pastuszka Aneta (Posnania Poznań) K-1 500 m, K-2 500 m
Sokołowska-Kulesza Beata (MKKS Gorzów Wlkp.) K-2 500 m
Baraszkiewicz Paweł (Posnania Poznań) C-2 500 m
Jędraszko Daniel (Posnania Poznań) C-2 500 m
Śliwiński Michał (Spójnia Warszawa) C-2 1000 m
Woszczyński Łukasz (AZS-AWF Gorzów) C-2 1000 m
Seroczyński Adam (OKS Olsztyn) K-1 500 m, K-1 1000 m
Twardowski Marek (Sparta Augustów) K-2 500 m
Wysocki Adam (Sparta Augustów) K-2 500 m
Baumann Paweł (Zawisza Bydgoszcz) K-4 1000 m
Białkowski Dariusz (Astoria Bydgoszcz) K-4 1000 m
Głażewski Rafał (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 1000 m
Mendelski Tomasz (OKS Olsztyn) K-4 1000 m

trener koordynator Pawelec Witold
trener kajakarek Głażewski Piotr
trener kanadyjkarzy Kolybelnikov Oleksandr
trener kajakarzy Hoppe Ryszard

Kolarstwo górskie
Sadłecka Magdalena (Lotto PZU S.A.) cross country
Szafraniec Anna (Lotto PZU S.A.) cross country
Włoszczowska Maja (Lotto PZU S.A.) cross country
Galiński Marek (Hoop CCC Polsat) cross country
Karczyński Marcin (Lotto PZU S.A) cross country

trener MTB Piątek Andrzej
mechanik MTB Dziadowiec Grzegorz

Kolarstwo szosowe
Matusiak Bogumiła (MKS Start Peugeot Lublin) start wspólny
Wysocka Małgorzata (MKS Start Peugeot Lublin) start wspólny
Brożyna Tomasz (Action ATI Otomin) start wspólny
Kohut Sławomir (Hoop CCC Polsat) start wspólny
Krupa Dawid (Legia Bazyliszek Sopro Warszawa) start wspólny
Romanik Radosław (Hoop CCC Polsat) start wspólny
Szmyd Sylwester ((SAECO (Włochy)) start wspólny, indywidualny

trener kolarstwa szosowego mężczyzn Spruch Zbigniew
trener kolarstwa szosowego kobiet Szerszyński Marek
mechanik (szosa / tor) Muleronek Mariusz

Kolarstwo torowe
Furman Rafał (ASK Start Grudziądz) sprint drużynowy
Krejner Grzegorz (MKS Gryf Szczecin) sprint drużynowy 1 km
Kwiatkowski Łukasz (ASK Start Grudziądz) sprint drużynowy sprint keirin
Zieliński Damian (MKS Gryf Szczecin) sprint drużynowy sprint

trener kolarstwa torowego Tołomanow Aleksander

Lekka atletyka
Trywiańska Aurelia (AZS-AWF Warszawa) 100 m ppł.
Chojecka Lidia (Pogoń Siedlce) 1500 m
Pskit Małgorzata (Warszawianka Warszawa) 400 m ppł., 4x 400 m
Prokopek Grażyna (AZS-AWFiS Gdańsk) 4x400 m
Radecka Zuzanna (AZS-AWF Katowice) 4x400 m
Pacholak Anna Warszawianka Warszawa) 4x400 m
Bejnar Monika Warszawianka Warszawa) 4x400 m
Szczepańska Magdalena (AZS-AWFiS Gdańsk) 7-bój
Korzeniowska Sylwia (AZS-AWF Katowice) chód 20 km
Drybulska Monika (Olimpia Poznań) maraton
Sobańska Małgorzata (Dąb Kozienice) maraton
Syrek Grażyna (Olimpia Poznań) maraton
Potępa Wioletta (AZS-AWF Warszawa) rzut dyskiem
Wiśniewski Joanna (Warszawianka Warszawa) rzut dyskiem
Skolimowska Kamila (Gwardia Warszawa) rzut młotem
Pyrek Monika (MKL Szczecin) skok o tyczce
Rogowska Anna (SKLA Sopot) skok o tyczce
Chyła Łukasz (SKLA Sopot) 100 m, 4x100 m
Ścigaczewski Tomasz (MKS Aleksandrów Łódzki) 110 m ppł.
Zakrzewski Jan (Oleśniczanka Oleśnica) 3000 m z przeszkodami
Popławski Radosław (MKSiT Astra Nowa Sól) 3000 m z przeszkodami
Czaja Jakub (SKLA Sopot) 3000 m z przeszkodami
Tulin Zbigniew (Legia Warszawa) 4x100 m
Bielczyk Michał (AZS-AWF Warszawa) 4x100 m
Urbaś Marcin (AZS-AWF Kraków) 4x100 m
Jędrusiński Marcin (AZS Poznań) 4x100 m
Rogowski Przemysław (AZS-AWF Poznań) 4x100 m
Marciniszyn Marcin (AZS-AWF Wrocław) 4x400 m
Gąsiewski Artur(Skra Warszawa) 4x400 m
Wieruszewski Rafał (Orkan Wlkp. Poznań) 4x400 m
Rysiukiewicz Piotr (Śląsk Wrocław) 4x400 m
Klimczak Piotr (AZS-AWF Kraków) 4x400 m
Kuciński Beniamin (AZS-AWF Katowice) chód 20 km
Korzeniowski Robert (Wawel Kraków) chód 50 km
Magdziarczyk Roman (AZS-AWFiS Gdańsk) chód 50 km
Sudoł Grzegorz (AZS-AWF Kraków) chód 50 km
Bartoszak Michał (Biegus Wręczyca) maraton
Gajdus Grzegorz (Oleśniczanka Oleśnica) maraton
Glinka Waldemar (GLKS Świdnica) maraton
Ziółkowski Szymon (AZS Poznań) rzut młotem
Kolasa Adam (KL Gdynia) skok o tyczce
Wolski Robert (MKLA Łęczyca) skok wzwyż
Sposób Grzegorz (Start Lublin) skok wzwyż

dla zawodników realizujących program "Ateny 2004" przyjęto ostateczny termin wypełnienia norm kwalifikujących do startu w Igrzyskach do dnia 19 lipca br.

trener koordynator Skucha Jerzy
trener sztafety 4x100 m M Bugała Edward
trener biegów średnich i długich K Jakubowski Marek
trener skoku o tyczce K i M Kaliniczenko Wiaczesław
trener chodu Kisiel Krzysztof
trener skoku wzwyż Kleczek Andrzej
trener biegów średnich i długich M Król Zbigniew
trener sztafety 4x400 m i 400 m M Lisowski Józef
trener rzutów Olszewski Henryk
trener sprintu Osik Tadeusz
trener rzytu młotem K i M Zajcew Piotr

Łucznictwo
Marcinkiewicz Iwona (Drukarz Warszawa) indywidualnie, drużynowo
Sobieraj Małgorzata (Czarna Strzała Bytom) indywidualnie, drużynowo
Mospinek Justyna (Piątka Zgierz) indywidualnie, drużynowo
Proć Jacek (Strzelec Legnica) indywidualnie

Baściuk Józef - trener kobiet

Pięciobój Nowoczesny
Boenisz Paulina (Legia Warszawa) indywidualnie
Czwojdzińska Sylwia (Legia Warszawa) indywidualnie
Horbacz Marcin (ZKS Drzonków) indywidualnie
Stefanek Andrzej (ZKS Drzonków) indywidualnie

Pytel Stanisław - trener
Żółkiewski Jan - asystent trenera

Piłka Siatkowa
Bąkiewicz Michał (EKS SKRA Bełchatów)
Dacewicz Damian (KP Polska Energia SSA Sosnowiec)
Gabrych Piotr (Ivett Jastrzębie Borynia)
Gołaś Arkadiusz (Pamapol AZS Częstochowa)
Gruszka Piotr (Tourcoing Lille Metropole)
Ignaczak Krzysztof (EKS SKRA Bełchatów)
Murek Dawid (Panathinaikos Atheny)
Rybak Radosław (Ivett Jastrzębie Borynia)
Stelmach Andrzej (EKS SKRA Bełchatów)
Szczerbaniuk Robert (Mostostal Azoty SSA Kędzierzyn Koźle)
Świderski Sebastian (PET Company Perugia)
Zagumny Paweł (PZU AZS Olsztyn)
Ruciak Michał (EKS Skra Bełchatów) rezerwowy
Winiarski Michał (Pamapol AZS Czestochowa) rezerwowy
Kadziewicz Łukasz (PZU AZS Olsztyn) rezerwowy
Prygiel Robert (Gazonik Surgut) rezerwowy
Żygadło Łukasz (KP Polska Energia SSA Sosnowiec) rezerwowy
Wlazły Mariusz (Skra Bełchatów) rezerwowy

Gościniak Stanisław - trener I
Prielożny Igor - trener II
Kowalczyk Krzysztof - trener statystyk

Pływanie
Barzycka Paulina (UTS Orlik Lublin) 100 m. dow. i 200 m dow.
Drzewiński Łukasz (AZS - AWF Warszawa) 400 m. dow. i 200 m dow.
Jędrzejczak Otylia (AZS - AWF Warszawa) 100 m. motyl., 200 m motyl. i 400 m dow.
Kizierowski Bartosz (Polonia Warszawa) 50 m dow.i 100 m dow.
Korzeniowski Paweł (UNIA Dwory SMS Oświęcim) 200 m motyl. i 1500 m dow.
Mania Adam (USA) 100 m grzbiet. i 200 m grzbiet.

Słomiński Paweł - trener
Woźnicki Piotr - trener

Podnoszenie Ciężarów
Klejnowska Aleksandra (WLKS Siedlce) 58 kg
Wróbel Agata (Góral Żywiec) +75 kg
Szramiak Krzysztof (KS Budowlani Opole) 77 kg
Drzazga Tadeusz (CLKS Mazowia Ciechanów) 94 kg
Dołęga Robert (OKS Start Otwock) 105 kg
Kleszcz Grzegorz (OKS Start Otwock) +105 kg
Najdek Paweł (RKS Okęcie Warszawa) +105 kg
Misterska Dominika (LKS Łódź) 63 kg - rezerwowa

Szewczyk Ryszard - trener mężczyzn
Soćko Ryszard - trener kobiet

Strzelectwo
Mauer-Różańska Renata (Śląsk Wrocław) - kpn 40 i ksp 3 x 20
Bogacka Sylwia (Gwardia Zielona Góra) - ksp 3 x 20
Staroń Agnieszka (Orzeł Łódź) - kpn 40
Knapik Wojciech (Zawisza Bydgoszcz) - ppn 60 i pdw 60
Głyda Andrzej (Śląsk Wrocław) - skeet 125

Kijowski Andrzej - trener strzelania z karabinu
Yukhatow Volodymir - trener strzelania do rzutków
Uss Ireneusz - trener strzelania z pistoletu

Szermierka
Gruchała Sylwia (AZS-AWFiS Gdańsk) - floret kobiet
Socha Aleksandra (AZS -AWF Warszawa) - szabla kobiet
Sznajder Rafał (MOSiR Sosnowiec) - szabla mężczyzn

Pagiński Tadeusz - trener floretu kobiet
Roszak Arkadiusz - trener szabli

Taekwondo
Uścińska Aleksandra (Rapid Śrem) - 57 kg

Lee Soo Kwang - trener

Tenis
Fyrstenberg Mariusz (WKT Mera Warszawa) - gra podwójna
Matkowski Marcin (Masters Szczecin) - gra podwójna

Bieńkowski Lech - trener

Tenis stołowy
Błaszczyk Lucjan (Zugbrucke Grenzau - Niemcy) - gra pojedyncza i gra podwójna
Krzeszewski Tomasz (TT Hoengen -Niemcy) - gra pojedyncza i gra podwójna

Dryszel Stefan - trener

Wioślarstwo
Bronikowski Adam (AZS AWF Warszawa) czwórka podwójna
Kolbowicz Marek (AZS Szczecin)
Korol Adam (AZS AWFiS Gdańsk)
Kruszkowski Sławomir (AZS- UMK Toruń)
Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.) dwójka podwójna wagi lekkiej
Sycz Robert (RTW Bydgostia Kabel Bydgoszcz)
Rozalski Artur (AZS AWFiS Gdańsk) czwórka bez sternika
Smoliński Rafał (AZS AWFiS Gdańsk)
Daniszewski Mariusz (RTW Bydgostia Kabel Bydgoszcz)
Godek Jarosław (AZS AWFiS Gdańsk)
Jeliński Michał (AZS AWF Gorzów Wlkp.) dwójka podwójna
Wojciechowski Adam (AZS AWF Poznań)
Hejmej Rafał (Zawisza Bydgoszcz) ósemka
Gutorski Wojciech (RTW Bydgostia Kabel Bydgoszcz)
Kosiorek Sebastian (MOS Ełk)
Buchalski Piotr (PTW Płock)
Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel Bydgoszcz)
Nowak Dariusz (AZS AWFiS Gdańsk)
Stawowski Michał (AZS UMK Toruń)
Trojanowski Daniel (AZS UMK Toruń)
Zalewski Bogdan (PTW Płock)
Mokronowska Ilona (Posnania Poznań) dwójka podwójna wagi lekkiej
Kemnitz Magdalena (Posnania Poznań)

trener koordynator Gryczuk Bogusław
trener wagi lekkiej Broniec Jerzy
trener osady 8+ Jankowski Wojciech
trener wioseł krótkich Wojciechowski Aleksander
tener osady 4-Sroga Witold

Zapasy styl wolny
Brzozowski Krystian (Górnik Łęczna) 74 kg
Bartnicki Bartłomiej (Budowlani Łódź) 96 kg
Garmulewicz Marek (Czeczot Wola) 120 kg

trener stylu wolnego Sugako Oleg

Zapasy styl klasyczny
Jabłoński Dariusz (Cement Gryf Chełm) 55 kg
Zawadzki Włodzimierz (Legia Warszawa) 60 kg
Wolny Ryszard (MKS Unia Racibórz) 66 kg
Truszkowski Radosław (Cement Gryf Chełm) 74 kg
Sitnik Marek (Śląsk Wrocław) 96 kg
Mikulski Marek (Legia Warszawa) 120 kg

trener stylu klasycznego Tracz Józef
asystent trenera stylu klasycznego Pryczkowski Andrzej

Żeglarstwo
Grabowski Maciej (SKŻ Sopot) Laser
Kusznierewicz Mateusz (YKP Warszawa) Finn
Miarczyński Przemysław (SKŻ Sopot) Mistral M
Czajkowski Marcin (YKP Gdynia) 49 er
Kierkowski Krzysztof (YKP Gdynia
Jakubiak Tomasz (Spójnia Warszawa) 470 M
Stańczyk Tomasz (Spójnia Warszawa)
Bronicka Monika (AZS UWM Olsztyn) Europa
Klepacka Zofia (YKP Warszawa) Mistral K

trener koordynator Chamera Tomasz
trener klasy Finn Rumszewicz Tomasz
trener klasy Mistral Kowalski Paweł
trener klasy 49 er Czubek Zbigniew

onet.pl

Autor posta: Dżosz


  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska
  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska
  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska
  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska
  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska
  RE: Sklad polskiej ekipy na igrzyska





(c) 2001- 2014 kulturystyka.com.pl